Tajný projekt rozšířené reality od společnosti Apple

 

Apple plánuje v roce 2020 spustit headset neboli soupravu na hlavu, která bude schopna spustit jak technologii virtuální reality (VR), tak i technologii rozšířené reality (AR - augmented reality). Spolu s pověstí o výkonném headsetu VR / AR existují i spekulace směřující k práci na inteligentních brýlích s rozšířenou realitou.

Společnost Bloomberg, zabývající se obchodními a tržními novinkami, uvedla, že Apple vyvíjí chytré brýle zaměřené na rozšířenou realitu, které jsou vybaveny displejem, vestavěným procesorem a novým operačním systémem “rOS”. Co se týče vstupních metod, Apple zvažuje dotykové panely, hlasovou aktivaci a gesta hlavy. Virtuální zasedací místnosti a 360-stupňové přehrávání videa jsou také koncepty, které jsou zkoumány. 

Jaký je rozdíl mezi viruální realitou a rozšířenou realitou? Headset virtuální reality je připevněný na hlavu podobným způsobem jako lyžařské brýle a zcela blokuje Váš pohled na okolní svět. Tento přístroj sleduje pohyb hlavy a podle toho se pohybují i zobrazené 3D snímky. Zkrátka si připadáte, jakobyste se nacházeli ve 3D virtuálním světě. Zatímco rozšířená realita u chytrých brýlí nezakrývá skutečný pohled na svět, ale pouze zobrazí před očima displej s různými informacemi, jako je místní počasí, mapy, upozornění apod.

Datum spuštění zřejmě ještě dlouho znát nebudeme. Práce společnosti Apple na chytrých brýlích a headsetu pro virtuální realitu je stále ve fázi prototypů. Často ale takové prototypy dopadnou tak, že se nikdy nestanou skutečnými produkty. Nezbývá nám tedy nic jiného než trpělivě čekat a doufat, že nás jednoho dne Apple opět překvapí!