5 + 1 tip, jak zchladit Maca v letních měsících

 

Letní dny, na které jsme se všichni těšili jsou náročné nejen pro nás, ale především i pro naše MacBooky, a tak Vám přínášíme pár tipů, jak zchladit Váš Macbook, které určitě v těchto dnech oceníte.

 

1. TIP: Použijte podstavec na MacBook

Doporučujeme pořídit si podstavec na MacBook, který Váš počitač jistě ocení. Zvednutím počítače nad povrch stolu umožníte tomu, aby se do Macu dostalo více ochlazeného vzduchu. Díky tomu bude MacBook schopný lépe chladit hardwarové komponenty a také hlavně samotné tělo. Pokud nechcete investovat do podstavce, tak využijte k zvednutí počítače knížku, kterou jednoduše nadzvedněte zadní stranu MacBooku tak, aby průduchy zůstaly volné. Tím alespoň trochu zvýšíte průtokvzduchu a určitě poznáte rozdíl.

 

2. TIP: Nepokládejte MacBook na postel či na jiné měkké povrchy

Toto plátí nejen pro teplé dny. Vyvarujte se pokládání Vašeho MacBooku na měkké povrchy, jelikož tím se průduchy Vašeho MacBooku ucpou a Mac pak nebude stíhat chladit. Doporučujeme si tedy vzít podložku na MacBook nebo alespoň knížku, díky které bude Váš počítač ležet na rovném povrchu a bude tedy stíhat i chladit. Je to problém, který si většina lidí neuvědomuje, ale může dojít k přehrátí, který může způsobit i poškození kompoment.

 

3. TIP: Nenechávejte počítač na slunci

Napadlo Vás si například vzít Váš počítač na zahradu či někam k vodě? Doporučujeme Vám, abyste toto za žádných okolností nedělali. Apple oficiálně udává, že MacBook pracuje dobře do té doby, dokuj jeho teplota nepřesáhne 50 stupňů Celsia. Samotný MacBook je vyroben z hliníku, a tak vystavováním MacBooku na slunci teplota určitě lze přesáhnout 50 stupňů Celsia a tím se může Váš počítač velmi poškodit. Například baterie nemají rády velké teplo, mohlo by dojít k případnému požáru, a to i v případě, že zařízení nepoužíváte. Proto opravdu doporučujeme MacBook používat jedině ve stínu a nejlépe samozřejmě doma.

 

4. TIP: Vypněte programy, které nepoužíváte

Doporučujeme mít rozkliklé okna/aplikace pouze ty, které opravdu používáte. Čím méňé, tím lépe pro Váš MacBook. Každá aplikace/program, který je spuštěný, si odebírá určitou část výkonu a tím spotřebovává Mac více energie. Také doporučujeme od MacBooku odpojit i externí zařízení, protože i díky nim počítač spotřebovává více energie a nestíhá se pak tak rychle ochlazovat.

 

5. TIP: Použijte ventilátor

Použitím ventilátoru schladíte tělo MacBooku, určitě si ale dejte pozor, abyste ventilátor nenasměrovali směrem do průduchů, tím byste mohli zabránit k vycházení teplého vzduchu. Doporučujeme ventilátor položit na stůl dále od Macu a nasměrovat ho směrem dolů, tím se bude studený vzduch rovzádět dole po stole a počítač bude schopen teplý vzduch odvádět ven.

 

BONUSOVÝ TIP:

Navštivte náš servis a využijte skvělou letní akci na vyčištění a přepastování vašeho Maca za zvýhodněnou cenu 990,-CZK, on to ocení a odvděčí se vám tím, že zajistí vyšší odvod tepla pomocí chlazení a nové pasty :)