Kompletní průvodce iPhonem 11

Apple představil 10. září novou generaci iPhonů: iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Dnes se podíváme pod kapotu iPhonu 11 a objevíme všechny jeho nové funkce, kterých se mnozí už zajisté nemohli dočkat.
Toto zařízení nevypadá příliš odlišně od posledního modelu iPhone XR, ale za to je vyrobeno z nejtvrdšího skla ve smartphonu a je odolnější vůči vodě. 
 

DESIGN

 
iPhone 11 má 6,1 palcový displej od okraje k okraji s tenkými rámy a bez tlačítka Home. Kvůli použití displeje LCD místo OLED je iPhone 11 o něco tlustší než iPhone 11 Pro. Největší změnu designu objevujeme v kameře, kde je nová hrana ve tvaru čtverce.
 
V porovnáním s předchozími modely je nyní logo Apple spíše uprostřed než směrem nahoru, což je změna, která byla uskutečněna původně kvůli obousměrnému nabíjení, které bylo později vyřazeno. Možnost dvoustranného bezdrátového nabíjení by umožnila nabíjet další telefony Apple, Apple Watch nebo Airpods pouhým přiložením na zadní stranu iPhonu 11.
 
Co se týče barev, je nový model k dispozici v šesti barvách, letos v nově představených pastelových odtínech.
 
 
iphone 11 colours
 

DISPLEJ

 
Displej nadále podporuje nejnovější technologická vylepšení společnosti Apple, včetně funkce Tap to Wake pro aktivaci displeje jediným klepnutím.
Nová volba, která se rozšířila na všechna tři nová zařízení, je podobná 3D Touch a nabízí mnoho funkcí. Na rozdíl od funkce 3D Touch, která reaguje na citlivost tlaku, volba Haptic Touch reaguje spíše na délku stisku.
iphone 11 display
 

ZADNÍ KAMERY

 
Hlavní novinkou je vylepšený duální objektiv fotoaparátu - oba dva s 12 megapixely. Nový ultra širokoúhlý objektiv má zorné pole 120 stupňů, což je ideální, když chcete fotografovat krajinu nebo architekturu.
 
Zařízení iPhone 11 je vybaveno technologií Smart HDR nové generace, o které společnost Apple říká, že lépe rozpoznává lidi. Přesněji řečeno jejich obličeje budou více zvýrazněné, stíny a tóny pleti budou vypadat přirozenější a to vše při naprostém zachování prvků pozadí.
 
Širokouhlá kamera v iPhonu 11 má nový, větší senzor, který umožňuje nové funkce při slabém osvětlení, jako je například noční režim, který je navržen pro pořizování mnohem jasnějších snímků za zhoršených světelných podmínek. Noční režim se automaticky zapne a není třeba s ním používat blesk.
 
iphone 11 camera
 

Životnost baterie

 
Zařízení iPhone 11 nabízí ve srovnání s telefonem iPhone XR o jednu hodinu delší výdrž baterie. Nabízí tedy kapacitu 3110 mAh z původních 2942 mAh.
iPhone 11 je schopný velmi rychlého nabíjení, což znamená, že jej lze nabít až na 50 procent výdrže baterie za pouhých 30 minut. Toto rychlé nabíjení ale vyžaduje napájecí adaptér USB-C.
Samozřejmě zde Apple používá standard bezdrátového nabíjení Qi.
 
iphone 11 charging
 
 
 
Dnes jsme si představili ty nejzajímavější novinky zabudované v iPhonu 11. Zdaleka to ale není vše, co se týče ostatních nových modelů. Příště se můžete těšit na vymazlený iPhone 11 Pro!