Kdy očekávat další aktualizaci softwaru pro Apple Watch a na jaké novinky se můžeme těšit?

Každá nová generace Apple Watch nabízí výkonnější hardware a vylepšený design. Nejvýznamnější aktualizace ale přicházejí prostřednictvím aktualizací softwaru watchOS, které stačí nainstalovat do zařízení. WatchOS 6 bude poprvé předveden na Apple celosvětové konferenci vývojářů v červnu 2019. Konečné zveřejnění pro všechny uživatele proběhne pravděpodobně v září 2019 společně s představením nové generace chytrých hodinek Apple Watch Series 5.

 

Je příliš brzy na to, abychom si byli stoprocentně jisti novými vlastnostmi, kterými bude další software obohacený. Představíme si tedy pověsti o nových funkcích a kompatibilitě zařízení, které byly prozatím zveřejněny. 

 

První teoretickou vlastností jsou přizpůsobitelné kroužky aktivity. Jedná se o opravdu zajímavý prvek, kdy do aplikace Aktivita může být přidán čtvrtý kruh. Zároveň by si každý z nás mohl individuálně navolit funkce jednotlivých kruhů, vybírané ze seznamu možností včetně ujeté vzdálenosti, provedených kroků, stání, spícího času a dalších. 

Dále soutěže pro více uživatelů. Se současným sofwarem je možné soutěžit pouze ve dvou. To by mohlo být zlepšeno přidáním dalších soupeřů, čímž by stoupla úroveň obtížnosti i motivace. 

Jednou z nejžádanějších funkcí je, aby hodinky neustále zobrazovaly čas. Rozhodnutí, že se displej pokaždé zhasne, bylo provedeno za účelem zachování životnosti baterie, což je na jednu stranu rozumné. Na druhou stranu, každý uživatel jistě zná tu nepříjemnou situaci, kdy máchá rukou jak jen může, ale obrazovka se stejně nerozsvítí. S touto funkcí by se Apple rozhodně vyvaroval takto vykrouceným zápěstím. 

Funkce, která doposud v Apple Watch chyběla, je sledování spánku a následně nabídka statistiky a analýzy. Problémem zde vždy bylo, že sledování spánku vyžadovalo, aby hodinky měly dostatek baterie, zatímco jsou používány i přes noc.

 

Aplikace, které by měli být na Apple Watch nově k dispozici, jsou Poznámky a Kalkulačka. I když je nepravděpodobné, že budeme psát nebo dokonce diktovat dlouhé poznámky na Apple Watch, bylo by užitečné k nim mít alespoň přístup. Použití Kalkulačky bez povinnosti vytahovat telefon z kapsy by také bylo praktické. 

 

Nejvíce nás zaujala myšlenka přizpůsobit prstence Aktivity a funkce sledování spánku. Uvídíme, zda Apple vyplní všechna přání ze seznamu každého uživatele chytrých hodinek a opět přidá na naše zápěstí nový užitečný upgrade.