Jarní Apple Event 2021

 

Apple včera 20.4.2021 představil první ze tří až čtyř pravidelných eventů. Úterní event přinesl několik nových produktů, které si tady dnes představíme.

 

iMac 2021

 

Apple rozšířil rodinu s procesorem M1 o další kus. Díky malé velikosti čipu mohl Apple zvětšit uhlopříčku displeje na 24“, menší verze původního iMacu měla uhlopříčku 21.5“, přičemž celková velikost iMacu se nijak nezměnila. Díky novému čipu bude iMac až o 85% rychlejší, například v Safari můžete mít otevřeno až 100 záložek a můžete stále v klidu pracovat.

Další novinkou u iMacu je výběr ze sedmi pestrých pastelových barev. Dalším vylepšením u iMacu je nová 1080p FaceTime HD kamera, která by podle samotného Applu měla být ta nejlepší, kterou kdy Apple vytvořil. Kamera je přímo napojena na čip M1, tudíž může docházet obrovskému softwarovému vylepšení obrazu. Kameru doplňují tři mikrofony, který by měli dokázat perfektně potlačit šum a nahrát kvalitnější záznam.

 

iPad Pro

 

Další novinkou je nový iPad Pro, který má být díky procesoru M1 nejvýkonnějším tabletem vůbec, přesněji by měl být o 50% více výkonnejší než jeho předchůdce. Díky USB-C s podporou Thunderbolt 3 bude možné iPad připojit k XDR Displayi pro ještě více všestrannou práci. Vylepšení se dočkal i fotoaparát. Nově umí Smart HDR 3 stejně jako iPhone 12. Přední kameru vylepšil nový ultra širokoúhlý 12MPx senzor. Díky jeho funkci Center Stage umí automaticky přibližovat na Váš obličej. IPad bude dostupný ve dvou barvách a to buďto ve stříbrné či vesmírně šedé.

 

AirTag

Lokátory AirTags jsou jediným revolučním produktem, který letošní Apple Event představil. AirTag lze připnout téměř na cokoliv, především na věci, které často hledáme - na klíče, peněženku nebo například si můžeme AirTag připnout i na kolo. Díky čipu U1 si na iPhonu můžeme zapnout navigování k předmětu, které nám ukazuje přesné místo, kde se předmět nachází.

 

Nová generace Apple TV 4K

 

Apple TV se dočkala nové řady. Novou Apple TV 4K bude pohánět procesor A12 Bionic, který se chlubí svou vyšší obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou HDR Dolby Vison. Díky tomu si užijeme ještě kvalitnější obraz než byl doposud.  Další výhoda bude pro majitele iPhonu 12 a 12 Pro, kteří budou moct provést kalibraci barev přímo z telefonu. Proměny se dočkal i ovladač, který se svým vzhledem podobá předchozím generacím. Ovladač je vyroben ze 100% recyklovaného hliníku, tudíž na ovladači už nejsou žádné skleněné části, kvůli kterým by ovladač mohl prasknout.

 

WWDC, iPhone 13

Na vývojářskou konferenci se můžeme těšit od 7. do 11. června. S největší pravděpodobností by měl zde Apple představit iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, TVos 8 a macOS 12. Na nový iPhone si nejspíše budeme počkat klasicky do září. Design by měl vycházet z loňského modelu iPhonu 12.