iPhone 11 - Informace ze zákulisí!

Nový iPhone společnosti Apple v roce 2019 bude nejspíš hlavně o fotoparátu. S blížícím se datem vydání získáváme mnohem jasnější obrázek o tom, jak bude nový smartphone vypadat. Apple prozradil, že na další Apple události (Apple Event) v září 2019 uvidíme něco skutečně revolučního. Chystá se letos představit tři nové modely: iPhone 11, 11R a 11 Max. Vypátrali jsme tedy pro Vás ty nejaktuálnější informace, které unikly designérům z Californie.

 

KAMERA: NEJVĚTŠÍ ZMĚNA

 

Hlavní změnou bude upgrade kamery. Na zadní části zařízení očekáváme tři čočky, se kterými přichází vylepšené možnosti fotografování. Vážený analytik společnosti Apple Ming-Chi Kuo zvážil, že jedna z těchto čoček může být téměř neviditelná.

A k čemu budou tyto čočky? Budou k dispozici tři objektivy s rozlišením 12 MP. Jeden, který pořizuje “standartní” fotografie s možnostmi slabého osvětlení, objektiv se zoomem a nová širokoúhlá možnost otevírající nový svět fotografických schopností. Třetí čočka nebude mít optickou stabilizaci obrazu, což je kupodivu zajímavý krok. A co více, blesk bude ještě jasnější a užitečnější. 

Další zvěsti naznačují, že 12megapixelová selfie kamera TrueDepth bude schopna nahrávat ve zpomaleném záběru.

iphone kamera2

BATERIE: BUDE V NÍ VÍCE ŠŤÁVY?

 

Zatím o baterii kolují dvě teroie. Mluví se především o zvýšení kapacity o 25%. Nedávné úniky však naznačují, že zvyšení kapacity baterie se bude přibližovat spíše k 15%. 

Tento rozšířený napájecí zdroj zjevně povede k obousměrnému bezdrátovému nabíjení Qi, takže budete moci nabíjet své nové AirPods 2 přiložením na zadní část telefonu.

Co se také týče nabíjení, je konektor. Společnost Apple se v loňském roce přesunula z Lightning konektoru na USB-C u iPadu Pro a vybrala tento způsob nabíjení jako standard pro všechny své moderní MacBooky. V tomto roce ale ještě neočekáváme, že by nový iPhone 11 o konektor Lightning přišel. I když by to zrychlilo jeho nabíjení, prozatím tomu tak nebude.

 

NABOUCHANĚJŠÍ VÝKON A SOFTWARE

 

Bionický čip A12, který pohání iPhony z roku 2018, je neuvěřitelně silný a zůstává jedním z nejschopnějších mobilních čipů na trhu. Apple se však v oddělení procesorů nezdá. V květnovém článku Bloombergu se uvádí, že Apple byl na pokraji hromadné výroby procesorů příští generace, u nichž se očekává, že budou pohánět další řadu telefonů. To by mohla být varianta procesoru A12X, která se aktuálně používá v nejnovějších iPadech Pro. Nebo to bude zcela nový čip, údajně nazývaný A13.

Pokud jde o software, jedná se pravděpodobně o nejkonkrétnější aspekt, o kterém v současné době víme. Na Celosvětové konferenci vývojářů v červnu 2019 představil Apple celou řadu nových funkcí přicházejících na iOS 13.

Inteligentní tmavý režim zahrnuje světlé a tmavé verze celosystémového zbarvení i se schopností vyblednout. Odemykání pomocí Face ID bude až o 30% rychlejší, přidány budou nové Animoji postavy a mnoho dalších novinek, které si můžete přečíst v našem článku iOS 13 POD LUPOU!

iphone 11 zadni cast

Touch ID JE ZPĚT!

 

Jeden z patentů poukazuje na vrácení Touch ID, ale ne tak, jak si myslíte. Jedná se o systém, který by rozpoznal Váš otisk prstu, umístěný kdekoli na obrazovce. Takže by se dalo říci, že to je skener, který funguje na celém displeji. I když nejsme přesvědčení, že se tato funkce skutečně využije, jistým nadšencům určitě udělá radost.

 

NOVÝ DESIGN

 

Co se týče designu, Apple by mohl po dlouhé době provést změnu a udělat věci elegantnější, odstranit více fyzických tlačítek nebo dokonce představit zaoblenou obrazovku. Zdá se, že tato vylepšení se neobjeví až do roku 2020. Nový iPhone, kterého se dočkáme už za pár týdnů, zůstane poněkud podobný designu posledních dvou generací.

camera iphone 11

Dnes jsme si zdaleka nepředstavili všechny novinky, na které se můžeme u iPhonu 11 těšit. Více už nám prozradí samotná společnost při představování nových produktů v září.