APPLE TV 6 2019: Vše, co chceme vědět!

 

Zařízení Apple TV, které bylo poprvé vydáno počátkem roku 2007, prošlo v uplynulém desetiletí podstatnější změnou než jakýkoliv jiný produkt společnosti Apple. Apple TV je set-top box, který kombinuje digitální mediální přehrávač, herní stroj a platformu pro aplikace s možností streamování ze zařízení iOS a Mac do televize. Nyní už šestý generační model Apple TV bude představen na celosvětové konferenci vývojářů na začátku června 2019.

Apple TV 6 bude pravděpodobně obsahovat celou řadu nových hardwarových funkcí, které uvádíme v následující části.

Jednou z nich je podpora AirPod Siri. Ta se vás týká pouze v případě, že máte nové AirPods 2. Sluchátka reagují na příkazy “Hey Siri”, tekže je možné prostřednictvím nich aktivovat Siri na Apple TV. Samozřejmě se dají připojit i jiná sluchátka Bluetooth, u kterých ale existují určitá omezení. Dále kompatibilita s Apple HomePod. Chytrý reproduktor by měl pro Apple TV umožnit rozpoznávání hlasu a zdroj audia. Budoucí televize bude nejspíše zahrnovat i technologii rozpoznávání tváří tak, že jakmile vás “uvidí”, automaticky zobrazí vaše preference hudby a pořadů. 

Jak budou vylepšené interní funkce? Úložný prostor bude navýšený až na 256GB. Doposud měl totiž poslední model Apple TV 4K zdaleka menší úložiště. A kromě toho i nový rychlejší procesor, který přijde vhod pro streamování videí nebo hraní her. 

Jaký bude televizní obsah? Apple se připravuje na zahájení nových televizních pořadů a v této oblasti učinil i další významné kroky. Společnost nabídla filmovým studiům nájem filmů několik týdnů poté, co se objeví v kinech, aby je pak sama mohla odvysílat ve své Apple TV. 

Jak jsme již zmínili výše, za posledních deset let se hodně změnilo. Zpočátku Apple odkazoval na Apple TV jako na “hobby” produkt, ale v uplnyulých letech se stává čím dál významnější součástí podnikání. Společnost naznačila, že Apple TV je pro ni velmi důležitou oblastí hlavně díky Stevu Jobsi, který měl sen změnit způsob, jakým sledujeme televizi.