APPLE EVENT 2019 - Strhující novinky

 

Během jedné z nejvýznamnějších událostí společnosti Apple, která se odehrála 25. března 2019 v Kalifornii, nebyly odhaleny nové produkty ani další software, nýbrž celá řada nových služeb. Mezi ty patří Apple TV+, streamovací služba postavená na konkurenci Netflixu, dále kompletní aktualizace nabídky zpráv, známé jako News+, která nabízí předplatné k odběru časopisů i novin. Dalším překvapením bylo nejen vydání “Apple Arcade”, herního předplatného, ale i představení první kreditní karty Apple, o které se nyní dozvíme více.

Kreditní karta Apple, pojmenovaná Apple Card, je virtuální platební systém, který zároveň představuje rozšíření již známé služby Apple Pay. I když je karta do značné míry virtuální, lidem, kteří ji získají, bude poslána také fyzická karta vyrobená z titanu s vyrytým jménem majitele. Na kartě nejsou obvyklá čísla ani další informace, které jsou obsaženy na klasické kreditní kartě. Všechno nalezneme v telefonu, ve kterém bude karta zaregistrovaná. Přesněji tedy v aplikaci, která umožní sledovat statistiky a zpětnou vazbu na provedené nákupy. 

Apple také zdůraznil jisté výhody používání této karty. Pokud zakoupíme jakékoliv produkty v obchodě Apple Store, 3% z nákupu nám budou vrácena v hotovosti. Dokonce ani mezinárodní poplatky nebudou účtované. A díky zmínce o spolupráci s Mastercard můžeme předpokládat, že by měla být karta přijata po celém světě.

Součástí je i zákaznický servis, který bude prováděn prostřednictvím zasílání zpráv. Například v případě požádání o změnu adresy na účtu, stačí společnosti jednoduše poslat SMS zprávu. “Je to tak snadné jako chatování s kamarádem,” prohlásil Apple během události. 

Jisté obavy ale přináší fakt, že aplikace pozná přesnou polohu provedení platby díky Apple Maps. To znamená, že Apple bude mít přehled o našich veškerých platebních akcí. Pokládáme si tedy otázku: Je rozumné pořídit si tuto zbrusu novou, prémiovou platební službu a ztratit soukromí ve svém finančním životě?