 WWDC 2020: DLOUHO OČEKÁVANÉ NOVINKY

To, na co celý svět čekal. WWDC 2020 Apple zahájil očekávanou novinkou iOS 14, která po několika letech přináší výrazně viditelné změny v klasickém prostředí iPhone.

 

Siri

 Mezi nejlepší vylepšení řadíme nový minimalistický design aplikace Siri. Místo přerušení právě používané aplikace se při dotazování Siri zjeví pouze jako notifikace a Vy můžete nerušeně a plynule pokračovat. Dále Siri dostala funkci rozpoznání hlasu, diktování a funguje nyní i jako překladač.

 

 
Widgety

 Kritice se ale jistě nevyhne novinka ve formě widgetů. Mohou se střídat podle času, míchat přímo mezi aplikace nebo měnit velikosti. Tyto widgety budou uživateli zobrazovat požadované informace v aktualizované podobě, takže už nebude potřeba některé aplikace opakovaně otevírat.

 Váš telefon Vám sám bude zobrazovat například aktuální předpověď počasí přímo na domovské obrazovce. Nejde se ale ubránit pocitu, že tahle novinka zavání lehce Androidem.

 

Apple Maps

 Hezčí, lepší a přesnější. Tato aktualizace potěší nejen příznivce elektromobilů a cyklistiky. Apple přidal do aplikace spousty nových cyklotras, označil nabíječky pro elektromobily a v neposlední řadě přidal funkci doporučení zajímavých míst ve vašem okolí.

 

Goodbye my lover, goodbye my Intel.

 Apple si nechal třešničku na dortu v podobě posledního oznámení, a to přechod na vlastní procesory a grafické čipy. Čipy ARM, které si Apple sám začne vyrábět, budou nedílnou součástí počítačů už od konce letošního roku.