Vážení zákaznici, dle nařízení vlády je naše prodejna uzavřena. Předání vašich rozbitých, politých, nefunkčních zařízení je možno uskutečnit po telefonické domluvě na adrese naší provozovny. Předání opravených MacBooků lze po předchozí telefonické domluvě provést na adrese naší provozovny. Eshop funguje bez omezení a objednávky s osobním odběrem probíhají standardně pro předchozí telefonické domluvě na adrese naší provozovny. Možnost využít i našeho kurýra. Pokud jste se v nedávné době vrátili ze zahraničí a měli by jste být v karanténě, prosíme o respektování a přesunutí vaší návštěvy na pozdějiší dobu. Pokud na sobě cítíte jakékoliv příznaky (vysoké teploty,dušnost,kašel) zkontaktujte hygienickou stanici dle manuálu https://koronavirus.mzcr.cz. Zachovejte prosím klid, dříve nebo později všechna vaše rozbitá zařízení opravíme. Objednávky přes eshop jsou expedovány standardně. Děkujeme za vaše pochopení. Váš MacParts

Tajný projekt rozšířené reality od společnosti Apple

 

Apple plánuje v roce 2020 spustit headset neboli soupravu na hlavu, která bude schopna spustit jak technologii virtuální reality (VR), tak i technologii rozšířené reality (AR - augmented reality). Spolu s pověstí o výkonném headsetu VR / AR existují i spekulace směřující k práci na inteligentních brýlích s rozšířenou realitou.

Společnost Bloomberg, zabývající se obchodními a tržními novinkami, uvedla, že Apple vyvíjí chytré brýle zaměřené na rozšířenou realitu, které jsou vybaveny displejem, vestavěným procesorem a novým operačním systémem “rOS”. Co se týče vstupních metod, Apple zvažuje dotykové panely, hlasovou aktivaci a gesta hlavy. Virtuální zasedací místnosti a 360-stupňové přehrávání videa jsou také koncepty, které jsou zkoumány. 

Jaký je rozdíl mezi viruální realitou a rozšířenou realitou? Headset virtuální reality je připevněný na hlavu podobným způsobem jako lyžařské brýle a zcela blokuje Váš pohled na okolní svět. Tento přístroj sleduje pohyb hlavy a podle toho se pohybují i zobrazené 3D snímky. Zkrátka si připadáte, jakobyste se nacházeli ve 3D virtuálním světě. Zatímco rozšířená realita u chytrých brýlí nezakrývá skutečný pohled na svět, ale pouze zobrazí před očima displej s různými informacemi, jako je místní počasí, mapy, upozornění apod.

Datum spuštění zřejmě ještě dlouho znát nebudeme. Práce společnosti Apple na chytrých brýlích a headsetu pro virtuální realitu je stále ve fázi prototypů. Často ale takové prototypy dopadnou tak, že se nikdy nestanou skutečnými produkty. Nezbývá nám tedy nic jiného než trpělivě čekat a doufat, že nás jednoho dne Apple opět překvapí!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.