Vážení zákaznici, dle nařízení vlády je naše prodejna uzavřena. Předání vašich rozbitých, politých, nefunkčních zařízení je možno uskutečnit po telefonické domluvě na adrese naší provozovny. Předání opravených MacBooků lze po předchozí telefonické domluvě provést na adrese naší provozovny. Eshop funguje bez omezení a objednávky s osobním odběrem probíhají standardně pro předchozí telefonické domluvě na adrese naší provozovny. Možnost využít i našeho kurýra. Pokud jste se v nedávné době vrátili ze zahraničí a měli by jste být v karanténě, prosíme o respektování a přesunutí vaší návštěvy na pozdějiší dobu. Pokud na sobě cítíte jakékoliv příznaky (vysoké teploty,dušnost,kašel) zkontaktujte hygienickou stanici dle manuálu https://koronavirus.mzcr.cz. Zachovejte prosím klid, dříve nebo později všechna vaše rozbitá zařízení opravíme. Objednávky přes eshop jsou expedovány standardně. Děkujeme za vaše pochopení. Váš MacParts

První pomoc politému MacBooku - klíčové kroky pro úspěšnou záchranu

Nikdo se nechceme dostat do situace, kdy se sklenice s jakoukoliv tekutinou převrhne přímo na klávesnici ne zrovna levného MacBooku. Pokud se tak ale naneštěstí stane, důležité je nepanikařit a počítač hned neodepisovat. Několika rychlými akcemi můžete zabránit tomu, aby tekutina zasáhla celý stroj a zvýšit šanci na zachránění počítače nebo alespoň dat. 

Především dbejte na svou osobní bezpečnost, která musí být prioritou číslo jedna! Elektřina a voda nejsou dobrými parťáky a jejich styk Vás může vystavit mnoha nebezpečným situacím. Při jakémkoliv styku zařízení s vodou proveďte okamžité odpojení od veškeré elektrické energie. 

Následně počítač vypněte - za předpokladu, že byl v okamžiku nehody zapnutý. Pokud se nevypne podržením vypínacího tlačítka, přejděte na Apple menu. O dokumenty a data se musíte starat až v další řadě. Především je potřeba zachránit samotný počítač. 

Dalším krokem je odpojení všech kabelů a externích zařízení. Ať už se jedná o externí harddisk, klávesnici nebo myš. Platí to zejména pro nabíjená zařízení, která mohou způsobit šok. 

Po odpojení všech zdrojů kompletně vysušte veškerou viditelnou vodu. Použijte bavlněný hadřík, který nepouští vlákna. Pokud se voda dostala hlavně do klávesnice, otočte ji tak, aby klávesy směrovaly dolů. Může to tekutině zabránit, aby se dostala hlouběji do počítače. 

Po takto poskynuté první pomoci Vašemu politému počítači, ho co nejdříve odneste k nám do servisu, kde už naši specializovaní technici provedou zbylé důležité kroky pro jeho úspěšnou záchranu. V žádném případě cestu do servisu neodkládejte! Čím dříve se k nám dostavíte, tím větší je šance na záchranu zařízení. Pokud totiž začne probíhat oxidace, která zaútočí velmi brzo, ve většině případů již záchrana není možná.

Dobře míněných, avšak velmi špatných tipů, které vás pouze zdržují od nezbytné cesty do servisu jako je např. dát počítač do rýže nebo “silica pytlíků”, fénovat, položit na topení či poblíž větráku nebo dokonce strčit do trouby, si nevšímejte, protože místo abyste svému zařízení pomohli, situaci pouze zhoršíte. 

Raději nechte zbytek práce na naše zkušené techniky, kteří si ze zařízením vždy umí poradit!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.