Vážení zákaznici, dle nařízení vlády je naše prodejna uzavřena. Předání vašich rozbitých, politých, nefunkčních zařízení je možno uskutečnit po telefonické domluvě na adrese naší provozovny. Předání opravených MacBooků lze po předchozí telefonické domluvě provést na adrese naší provozovny. Eshop funguje bez omezení a objednávky s osobním odběrem probíhají standardně pro předchozí telefonické domluvě na adrese naší provozovny. Možnost využít i našeho kurýra. Pokud jste se v nedávné době vrátili ze zahraničí a měli by jste být v karanténě, prosíme o respektování a přesunutí vaší návštěvy na pozdějiší dobu. Pokud na sobě cítíte jakékoliv příznaky (vysoké teploty,dušnost,kašel) zkontaktujte hygienickou stanici dle manuálu https://koronavirus.mzcr.cz. Zachovejte prosím klid, dříve nebo později všechna vaše rozbitá zařízení opravíme. Objednávky přes eshop jsou expedovány standardně. Děkujeme za vaše pochopení. Váš MacParts

Potvrdí se nižší předpokládáný výnos Applu za 1. čtvrtletí roku 2019?

Předpoklad, že příjmy Applu budou za 1. čtvrtletí roku 2019 výrazně nižší než v minulých letech, se potvrdil. Společnost původně očekávala, že se jí podaří vydělat za první kvartál mezi 89 miliardy až 93 miliardy dolarů. Očekávání ale nakonec klesla až na 84 miliard dolarů a to především kvůli slabé poptávce v Číně. Na vině se podle společnosti rozhodně podílí zvýšené napětí mezi USA a Čínou v posledních měsících, a tím pádem také míra čínského ekonomického zpomalení. Apple za posledních několik let sázel na Čínu, protože tamější prodej zařízení připadá na velkou část jeho příjmu. Kupodivu pokles zaznamenaly tržby iPhonů už v posledních čtyřech čtvrtletích a to o -1 až 3 procenta, což je dlouhá cesta od obrovského dvojciferného růstu, kterého Apple dosáhl v roce 2015. Tim Cook, generální ředitel společnosti, napsal dlouhý dopis investorům, ve kterém varuje před tímto fiskálním čtvrtletím. Nejsou v něm ale pouze špatné zprávy. Tim také oznámil rekordní výnos Applu na trhu akcií. Dále také očekává, že v několika vyspělých zemích, včetně Spojených států, Kanady, Německa, Itálie, Španělska, Nizozemska a Koreje, bude stanovovat zdaleka vyšší výnosy než v předešlých letech. A následně poznamenal, že i na některých rozvíjejících se trzích jako je Mexiko, Polsko, Malajsie a Malta, také nastaví nové rekordní tržby. 

Apple již zveřejnil informaci, že celkový čtvrtletní výnos oznámí 29. ledna 2019, kdy se očekává, že vedoucí pracovníci společnosti uvedou podrobnou prognózu příjmů. Ikdyž se přdpoklad nižšího výnosu za tento kvartál potvrdí, 84 miliard dolarů je stále spousta peněz a společnost to bez pochyby jen tak nepoloží.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.