Vážení zákaznici, dle nařízení vlády je naše prodejna uzavřena. Předání vašich rozbitých, politých, nefunkčních zařízení je možno uskutečnit po telefonické domluvě na adrese naší provozovny. Předání opravených MacBooků lze po předchozí telefonické domluvě provést na adrese naší provozovny. Eshop funguje bez omezení a objednávky s osobním odběrem probíhají standardně pro předchozí telefonické domluvě na adrese naší provozovny. Možnost využít i našeho kurýra. Pokud jste se v nedávné době vrátili ze zahraničí a měli by jste být v karanténě, prosíme o respektování a přesunutí vaší návštěvy na pozdějiší dobu. Pokud na sobě cítíte jakékoliv příznaky (vysoké teploty,dušnost,kašel) zkontaktujte hygienickou stanici dle manuálu https://koronavirus.mzcr.cz. Zachovejte prosím klid, dříve nebo později všechna vaše rozbitá zařízení opravíme. Objednávky přes eshop jsou expedovány standardně. Děkujeme za vaše pochopení. Váš MacParts

APPLE EVENT 2019 - Strhující novinky

 

Během jedné z nejvýznamnějších událostí společnosti Apple, která se odehrála 25. března 2019 v Kalifornii, nebyly odhaleny nové produkty ani další software, nýbrž celá řada nových služeb. Mezi ty patří Apple TV+, streamovací služba postavená na konkurenci Netflixu, dále kompletní aktualizace nabídky zpráv, známé jako News+, která nabízí předplatné k odběru časopisů i novin. Dalším překvapením bylo nejen vydání “Apple Arcade”, herního předplatného, ale i představení první kreditní karty Apple, o které se nyní dozvíme více.

Kreditní karta Apple, pojmenovaná Apple Card, je virtuální platební systém, který zároveň představuje rozšíření již známé služby Apple Pay. I když je karta do značné míry virtuální, lidem, kteří ji získají, bude poslána také fyzická karta vyrobená z titanu s vyrytým jménem majitele. Na kartě nejsou obvyklá čísla ani další informace, které jsou obsaženy na klasické kreditní kartě. Všechno nalezneme v telefonu, ve kterém bude karta zaregistrovaná. Přesněji tedy v aplikaci, která umožní sledovat statistiky a zpětnou vazbu na provedené nákupy. 

Apple také zdůraznil jisté výhody používání této karty. Pokud zakoupíme jakékoliv produkty v obchodě Apple Store, 3% z nákupu nám budou vrácena v hotovosti. Dokonce ani mezinárodní poplatky nebudou účtované. A díky zmínce o spolupráci s Mastercard můžeme předpokládat, že by měla být karta přijata po celém světě.

Součástí je i zákaznický servis, který bude prováděn prostřednictvím zasílání zpráv. Například v případě požádání o změnu adresy na účtu, stačí společnosti jednoduše poslat SMS zprávu. “Je to tak snadné jako chatování s kamarádem,” prohlásil Apple během události. 

Jisté obavy ale přináší fakt, že aplikace pozná přesnou polohu provedení platby díky Apple Maps. To znamená, že Apple bude mít přehled o našich veškerých platebních akcí. Pokládáme si tedy otázku: Je rozumné pořídit si tuto zbrusu novou, prémiovou platební službu a ztratit soukromí ve svém finančním životě?

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.